Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 13:12 Bu haber 1430 kez okundu
 
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu 18 Mart şehitlerini andı..
Kdz. Ereğli Kaymakamı Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU’ nun “ 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ” dolayısıyla yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu 18 Mart şehitlerini andı..

18 Mart günü Şehitler Abidesi’nde düzenlenecek olan törenin 106. yılında “İstiklalden İstikbale Çanakkale” temasının belirlenmesinde ise 2021 yılının “İstiklal Marşı Yılı” olması etkili olmuştur.

 

2021 yılı Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kararı ile “İstiklal Marşı Yılı” olarak ilan edildi. İstiklal mücadelemizin biri silahla diğeri kalemle gerçekleşmiştir. Biri bu toprağın yiğitlerinin, bedenlerini siper ederek savundukları zafer, bir diğeri ise Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından altın harflerle yazılan İstiklal Marşımızdır.

 

Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

 

Milletimiz, tarihin zorlu sınavlarından geçerek bugünlere ulaşmıştır. Millet olarak imkânsızlıklar içindeyken bile ’Çanakkale Geçilmez’ dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız.

 

Bize bıraktıkları mirasın ve verdikleri mücadelenin bilinciyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, gazilerimize de saygı ve şükranla anıyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, İsmail, Çorumluoğlu, 18, Mart, şehitlerini, andı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı