Haber Detayı
30 Ağustos 2020 - Pazar 07:52 Bu haber 766 kez okundu
 
Avukat Saffet Bozkurt, Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Avukat Saffet Bozkurt kutlama mesajı yayımladı.
RESMİ İLAN Haberi
Avukat Saffet Bozkurt, Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Avukat Saffet Bozkurt  mesajında, millet olarak ülkede, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 98. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olunduğunu belirtti.

26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal'in Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz'un, verilen çetin mücadelelerinin ardından Dumlupınar'da zafere taşındığını anımsatarak şunları kaydetti:

"Tarihteki tüm zaferlerimiz gibi 30 Ağustos'un arkasında da gözlerini kırpmadan hayatını feda eden kahramanlarımızın cesaretleri vardır. Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için, canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakarlık ve cesareti göstermeye hazırdır.

Cumhuriyetimizi hakkıyla muhafaza ve müdafaa ederek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği 'muasır medeniyetler' seviyesinin üzerine çıkarma hedefine kararlılıkla ilerlemek, emperyalist heveslere ve şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilham ve cesaretle, Türkiye'yi daha aydınlık, daha müreffeh bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan ve bayrak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum."

Kaynak: Editör: Mustafa KELEŞ
Etiketler: Avukat, Saffet, Bozkurt,, Zafer, Bayramı, dolayısıyla, kutlama, mesajı, yayımladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı